A tömeg- és szabadidő-sporttal kapcsolatos általános intézményi elvek

• Támogatást élveznek a tanulmányi munkával összhangban álló, tervszerű és az egészséges életmód kívánalmainak megfelelő sportprogramok.

• A tevékenységi kör lényeges eleme a mozgás és a tömegesítés.

• Kiemelésre érdemes az eredmény-centrikusságból adódó teljesítmény-orientáció, valamint az életmódra gyakorolt pozitív hatás.

A sportprogramok szervezése

• Az intézményi vezetéssel egyeztetett formában, a DSE koordinálásával, a Diák-tanács és a csoportok sport-aktivistáinak a bevonásával történik.

• A kollégium közéleti fórumain a diákok minden sporteseményről széleskörű tájékoztatót kapnak.

• Alapvető célunk az egyéni szükséglet és a közösségi képviselet összhangjának megteremtésével minél több diák megnyerése az adott sportág aktív művelésére.

A sporttevékenység színterei

• A legnépszerűbb, azaz a legtöbb diákot megmozgató sportágak

• Labdarúgás

• Kondicionálás (erősítés és aerobic)

• Kézilabda

• Futás

• Sakk

• Asztalitenisz

• Úszás

• Természetjárás

A gyakorlási lehetőségek különféle formái

A gyakorlási idő a napirend által meghatározott módon, a szilenciumot megelőző és az azt közvetlenül követő időszakot jelenti.

• Ötletszerű játékok

• Házibajnokságok

• Sportági tanfolyamok (úszó, önvédelem)

• Kollégiumok közötti bajnoki tornák, kupaversenyek